۵هشدار برای توقف برنامه های کاهش وزن

منتشر شده در مرداد 15, 1397 توسط

گاهی توقف وزن یعنی بدن تان  با وزن فعلی متناسب است و نیازی نیست که تلاش بیشتری کنید.در واقع توقف وزن همیشه به این معنا نیست که شما قادر به کاهش وزن و رسیدن به اهداف تناسب اندام نیستید و نیاز به تغییرات بیشتری در رژیم غذایی و برنامه های ورزشی خود دارید .

در اینجاچند نشانه که با دیدن آنها متوجه می شوید به محدوده وزن سالم رسیده ایدمعرفی شده است:

از نظر جسمانی سالم هستید:

اگر احساس خوبی از نظر سلامتی دارید.انرژی کافی برای فعالیت:کار و ورزش دارید و دچار خستگی زودرس کسالت نمی شوید اینها شاخصهایی هستند که بیش از عدد ترازو حاکی از سلامتی شما هستند.

به وزن هدف خود خیلی نزدیک هستید:

اگر برای عضله سازی ورزش های استقامتی را انجام می دهید. همین عضله باعث می شود که وزن شما به نظرتان زیاد برسد زیرا وزن عضله از وزن چربی بیشتر است بنابراین در حالی که بدن شما سالم است و چربیهای اضافی را آب کرده اید اما وزنتان آنطور که انتظار داشته اید. پایین نرفته است در اینصورت اصلا نباید ناراضی و نگران باشید.

توقف وزن علیرغم رعایت قوانین کاهش وزن:

شاید وزنی که مد نظر شماست. وزن سالمی برای سن شما نباشد و نباید وزن خود را از نقطه ای به بعد.کمتر کنید تا بدن شما سالمتر بوده و انرژی کافی برای فعالیت داشته باشد.مشکلات مرتبط با وزن شما را تهدید نمی کند: وزن تنها معیار سلامتی نیست. اندازه محیط دور کمر هم مهم است. آنقدر که اندازه دور کمر می تواند نشانه سلامتی یا عدم سلامتی باشد وزن اهمیت ندارد. همچنین میزان کلسترول خون فشار خون و قند خون از معیارهای مهم تخمین میزان سلامتی هستند و فردی که وزن طبیعی یا حتی وزن بالایی دارد لزوما دارای کلسترول فشار و قند خون طبیعی یا غیر طبیعی نیست شادی زندگی را قربانی وزن نکنید وزن کم کردن تا حدی که به وزن سالم برسیم خوب است اما اگر به جایی رسیدید که کاهش وزن برای شما شکل وسواسی به خود گرفت و از توجه به داشته ها و شادی های زندگی محروم ماندید یعنی دارید در مسیر اشتباه قدم بر میدارید.کاهش شدید انرژی و غذای دریافتی بدن را وارد فاز ذخیره تمام ذرات چربی در بدن میکند و هر قدر هم که تلاش کنید بدن شما به مخالفت با شما پرداخته و دیگر نمیگذارد وزن خود را کم کنید.دیدگاه کاربران:


هیچ دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است. شما می توانید در قسمت پایین دیدگاهی بیفزایید.

دیدگاه شما:


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *