نسخه ی درمانی زخم زنانه موسسه گیاه درمانی زاگروس

منتشر شده در اردیبهشت 7, 1398 توسط

دهانه رحم محلی مابین رحم و واژن است که در پایین‌ترین نقطه رحم و در بالاترین نقطه واژن قرار گرفته است. زمانی که مخاط صورتی رنگ داخل گردنه رحم به بافت مخملی و قرمز تغییر پیدا کند، به آن زخم دهانه رحم گفته می‌شود. (غالبا این قرمزی زمانی رخ می‌دهد که لایه داخلی دهانه رحم، تا بیرون آن کشیده شود) اما اصطلاح زخم که به این عارضه اطلاق می‌شود، یک اصطلاح کاملا عامیانه و غیر علمی است. با این حال زخم دهانه رحم یکی از عارضه‌های شایعی است که هم در خانم‌های باردار و هم در خانم‌هایی که باردار نیستند ممکن است اتفاق بیفتد. اما این عارضه بیشتر در دوران بارداری شایع است و اغلب هنگام معاینات دوره‌ای تشخیص داده می‌شود. زخم دهانه رحم زمانی رخ می‌دهد که لایه داخلی کانال دهانه رحم به بیرون رشد کند. اگرچه این عارضه، مشکل چندان نگران کننده‌ای نیست، اما نباید به آن بی‌توجه بود.

این عارضه می‌تواند در اثر موارد زیر ایجاد گردد:

ضربه

مواد شیمیایی

عفونت‌های طولانی مدت رحم

سرطان دهانه رحم

زایمان‌های متعدد

سطح بالای هورمون‌های زنانه

استفاده از تامپون

استفاده طولانی مدت از آی یو دی و مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری در خانم‌های جوان

خانم‌هایی که باردار هستند، در صورت عفونی شدن زخم، ممکن است زایمان زودرس پیش رو داشته باشند

برخی مواقع این زخم‌ها حالت پیش سرطانی دارند که البته احتمال آن خیلی کم است

نسخه زخم رحم موسسه گياه درماني زاگروس

كه شامل داروي خوراكي و كرم هاي گياهي واژينال و و تركيبات ديگر واژينا ميتواند در مدت چهل و پنج روز تا دوماه زخم دهانه رحم را بهبود نمايد .

جهت دریافت نسخه به موسسه گیاه درمانی زاگروس مراجعه نمایید. استان کردستان شهرستان مریوان خیابان مولوی کرد بالاتر از میدان بابا رشید روبه روی شعبه نفت سابق شماره یک جنب مدرسه راهنمایی  موسسه گیاه درمانی زاگروس تلفن : ۰۸۷۳۴۵۳۰۸۵۴  موبایل: ۰۹۱۸۸۷۳۹۶۱۱

دیدگاه کاربران:


هیچ دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است. شما می توانید در قسمت پایین دیدگاهی بیفزایید.

دیدگاه شما:


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *