خواص درمانی مرکبات

منتشر شده در آبان 23, 1396 توسط

خاصیت درمانی میوه های خانواده مرکبات

همه ما می دانیم که میوه های خانواده مرکبات منابع فوق العاده ویتامین ث محسوب می شوند. با این حال مصرف این گروه از میوه ها تنها برای کاهش دادن طول دوره سرماخوردگی مفید نیست بلکه خواص دیگر از مرکبات کمتر شناخته شده اند.

چرا مرکبات بخوریم ؟در اینجا ۶ علتی که شما را ترغیب می کند تا بیشتر این گروه از میوه ها را مصرف کنید، را بیان میکنیم .

مبارزه با افزایش وزن:

مصرف مرکبات در کاهش وزن بسار مفید هستند،در سال ۲۰۱۱، مطالعات محققان بریتانیایی نشان داد که نوبیلتین، فلاونوئید موجود در نارنگی به جلوگیری از ابتلا به چاقی کمک می کند ضمن این که محافظی در برابر ابتلا به دیابت نوع ۲ است. پس اگر گر رژیم گرفته‌ اید و می‌ خواهید میزان کالری‌ های دریافتی‌ تان را بدون محروم کردن خود از مواد مغذی کاهش دهید، می ‌توانید به جای موز یا انگور، نارنگی یا پرتقال میل کنید.

کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی:

مطالعاتی که نتایج آن در سال ۲۰۱۲ در مجله قلب آمریکا به چاپ رسید، نشان داده خطر ابتلا به سکته مغزی در زنانی که پرتقال، گریپ فروت و سایر میوه های خانواده مرکبات را در رژیم غذایی خود به طور مرتب مصرف می کنند، ۱۹ درصد کمتر از سایرین دچار سکته مغزی می شوند.

جلوگیری از ابتلا به سرطان:

در تحقیقی که نتایج آن در مجله بیومدیکال و بیوتکنولوژی در سال ۲۰۱۲ به چاپ رسید، دانشمندان ژاپنی اعلام کردند که ترکیبات آنتی اکسیدانی پرتقال به پیشگیری از ابتلا به برخی از انواع سرطان ‌ها مانند سرطان دهان، سرطان مری، سرطان معده و سرطان کولون و حنجره کمک زیادی می‌ کند. ویتامین ث موجود در این میوه علاوه بر پیشگیری از ابتلا به این بیماری باعث می‌ شود که قدرت درمانی برخی از این سرطان ‌ها بیشتر شود.

خواص مرکبات - موسسه گیاه درمانی زاگروس تحت مدیریت دکتر اسعد بهرامی

دید بهتر افزایش قدرت دید:

ویتامین ث یک آنتی اکسیدان قوی است که منجر به مهار رادیکالهای آزاد در بدن و جلوگیری از اسکوربوت می شود که در بیشتر مرکبات وجود دارد. سلول های عصبی شبکیه چشم برای عملکرد بهتر و حفظ سلامت بینایی نیاز به ویتامین ث دارند.

کاهش استرس:

تحقیقات ژاپنی نشان داده که لینالو، یک ترکیب موجود در لیمو، شیمی خون را تغییر داده و منجر به کاهش سطح استرس نیز می شود.پس با مصرف لیمو وسایر مرکبات به آرامش ذهنی خود کمک کنیم.

سلامت قلب:

پرتقال حاوی انواع مختلفی از ترکیبات آنتی اکسیدانی به نام فلاونوئیدها است که از بروز بیماری‌های قلبی عروقی پیشگیری می‌ کند. نتایج پژوهش‌ ها نشان می ‌دهد که مصرف روزانه‌ آب پرتقال باعث کاهش اکسایش چربی خون می ‌شود. به عقیده‌ محققان مواد غذایی سرشار از ویتامین ث باعث کاهش خطر بیماری ‌های قلبی عروقی می ‌شود.

ابمیوه در سلامت انسان موسسه گیاه درمانی زاگروس heart with cardiogram قلب سالم خواص مرکبات - موسسه گیاه درمانی زاگروس تحت مدیریت دکتر اسعد بهرامی

دیدگاه کاربران:


دیدگاه شما:


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *